Leírás
Agyagozó műhelymunka
Számos eszköz áll majd a rendelkezésedre a formázáshoz, szépítéshez, díszítéshez. Ha elkészültél az agyag formázásával, színes kerámia festékkel fogod majd megfesteni, saját ízlésed szerint.
Pár nap nap száradás után kerülnek első égetésre a kemencébe, majd ezután bemázazom őket és újból kiégetem az alkotásodat. Ha teljesen elkészült, postázom a megadott címedre, vagy átveheted személyesen is.
A műhelymunka alatt a LAPNYÚJTÁS technikájával fogunk dolgozni, hurkák készítésével tálakat alakítunk ki, illetve figurális tárgyak készítésekor az EGYSZERŰ SZOBRÁSZKODÁST alkalmazzuk majd.
A lapnyújtás lényege, hogy az agyagdarabot nyújtófával (sodrófa), gyúródeszkán laposra kinyújtjuk, pontosan ugyan úgy, mint amikor süteményt készítesz a konyhádban.
Tálak, öblösebb tárgyak készítéséhez gipsz sablonok közül választhatsz, a kinyújtott agyagot ráborítjuk a gipsz sablonra, óvatosan ráigazítjuk, formázzuk.Többféle kiszúró, sütiforma, sablonforma használatával mintát, formát rögzíthetünk az agyagba, majd az így elkészült tárgyakat ki is festjük gyönyörű színű kerámia festékekkel.
A festéshez csak víz kell, nem fogsz veszélyes oldószerekkel találkozni. A friss agyagtárgyra festünk, annak eláztatása nélkül. Miután a kerámia teljesen megszárad (5-12 nap!) akkor fogom kiégetni először 960 °C fokon, ezt nevezik zsengélésnek.
Maga az égetés 16-20 órát vesz igénybe.